Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Takový byl Festival otrlého diváka 2019

Úvodní slovo

Není to zdaleka jen legendární spirituální médium Jolanda, kdo na konci tunelu nevidí světlo, ale naopak „velký špatný“. Apokalyptické fantazie a prognózy jsou dnes všudypřítomné, a už zdaleka nezahrnují jen mimozemskou invazi, Satana a atom, tedy nesvatou trojici, která vizím o konci světa kralovala ještě nedávno. Festival otrlého diváka se letos bude probírat popkulturní imaginací týkající se neodvratné zkázy lidstva, planety Země nebo šmahem celého vesmíru. „Skutečnost už není, co bývala“, stěžují si hrdinové klasického filmu Johna Carpentera V chřtánu šílenství, zatímco příběhy démonického hororového spisovatele Suttera Canea rozebírají hmotu naší reality na amorfní břečku. Ruský bijec a americký trestanec si zatím krátce po nukleárním holokaustu v lesíku dávají bitku muže proti muži o to, kdo vlastně celou tu studenou válku vyhrál, v béčkovém akčním aušusu Davida A. Priora Nukleární holomajzna. Ambientní sci-fi Fonotune zkoumá hudební trendy po globální apokalypse, Sliz nás zve na rande s růžovým leptavým fujtajblem z vesmíru a v Uzenáčově chýši řádí westernový mesiáš a urgentní zácpa. Konec světa s pornem zase mixuje ponurá klasika japonského hentai Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku i francouzský „Dr. Pornoláska“ Šokující! od francouzského génia lechtivých filmů Claude Mulota. A na vyhlídkovou jízdu po nejodpadnějších filmech věnovaných absolutní zkáze vás zve náš nový vynález - pásmo komentovaných ukázek zvané Filmový hovnocuc. Všudypřítomnou temnotu ale samozřejmě prohřejí i teplá lidská slova naší zásahové jednotky tlumočníků, jejichž hlasy vás budou provázet řadou snímků. Očekávejte ale i další vítaná oživení a zpestření, které ze sledování filmů v kině udělají zážitek, jenž má více než dva nebo i tři rozměry. Doufáme, že letošní ročník Otrlce nakonec nezpůsobí konec světa. Každopádně ale neskromně tvrdíme, že poté, co s námi šestidenní maraton podivných filmových zážitků absolvujete, se naplní další prorocká slova televizního orákula Jolandy „hodně budeš někde“.

Bilance

Patnáctý ročník Otrlce odstartoval 5. března 2019 v jeho domovském pražském kině Aero a do 10. března divákům nabídl patnáct celovečerních filmů a čtyři kraťasy. Programovou novinkou byl formát kinolektorátu nazvaný Filmový hovnocuc, sestávající z komentovaných ukázek z filmů vztahujících se k zastřešujícímu tématu ročníku, kterým byl konec světa. Pod záštitou apokalyptického tématu program nabídl nechvalně známou klasiku japonského animovaného porna Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku, navíc v kompletní nezkrácené verzi třídílné minisérie, ale také další „opravdovou od Priora,“ Nukleární holomajznu, kde projekci tohoto testosteronového studenoválečného dokumentu doprovodil polarizovaný dvouhlasý simultánní dabing, ale také publikum bylo pomocí mávátek rozděleno na poloviny tvořené nedobrovolnými příznivci tehdejších dvou hlavních mocností. Ozvuky konce světa byly přítomné také v druhém dvouhlasém živém dabingu, tentokrát pohádkově vyvážené a emancipačně vyostřené verzi Rudé Sonji.Mnohohlasým živým dabingem byl tentokrát zrychtován superhrdinský crossover Občan Toxík: Toxický mstitel IV. Velkolepým koncem patnáctého Otrlce pak byla interaktivní projekce Slizu, kde růžová amorfní hmota útočila nejen na diváky v sále, ale následně také v předsálí v podobě závěrečného žužu/želé rautu. V předchozích dnech ale ještě diváky osobní účastí poctil producent minimalistického experimentu Fonotune a před zahajovacím filmem Vládci chaosu jako předskokani s novým repertoárem vystoupil revival band Tschuraci.
Regionální ozvěny proběhly následně na přelomu března a dubna v Biu Central v Hradci Králové, kinu Metropol v Olomouci a kině Scala v Brně. Ve všech uvedených štacích proběhlo repete části programu za přítomnosti členů organizačního týmu festivalu, kteří v trojhlasé verzi vystřihli živý dabing Občana Toxíka.

Fotky

Album na Facebooku kina Aero

Promo materiály

Odkaz na GoogleDrive s tiskovými fotkami k filmům a tiskovou zprávou

 

 

Tak šel čas
 

18. ročník (2023)

Podzimní sklizeň 2022

17. ročník (2022)

Podzimní sklizeň 2021

Online nouzovka 2020/2021

16. ročník (2020)

Podzimní sklizeň 2019

15. ročník (2019)

Podzimní sklizeň 2018

14. ročník (2018)

20 let Aera: Otrlá neděle (2018)

Podzimní sklizeň 2017

13. ročník (2017)

Podzimní sklizeň 2016

12. ročník (2016)

Podzimní sklizeň 2015

11. ročník (2015)

Halloweenský speciál 2014

10. ročník (2014)

Dušičkový speciál 2013

9. ročník (2013)

8. ročník (2012)

7. ročník (2011)

6. ročník (2010)

5. ročník (2009)

4. ročník (2008)

3. ročník (2007)

2. ročník (2006)

1. ročník (2005)

 

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.