Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Takový byl Festival otrlého diváka 2007

Úvodní slovo

Všechno znáte? Všechno jste viděli? Nenechte se mýlit...

„Festival jako celek byl pro mne přínosný, zvláště však mě v něm upoutal film Texaský masakr motorovou pilou svým strhujícím útěkem oběti unikající před tímto způsobem zavraždění. Tento útěk mi ihned připomíná obdobný a stejně nakonec šťastný útěk Sněhurky v kresleném filmu Walta Disneye Sněhurka a sedm trpaslíků shlédnutý a skutečně plně prožitý v mém dětství.“
- citováno z reakce věrného diváka na druhý ročník festivalu

Jednu dobu bylo v souvislosti s volbami do poslanecké sněmovny populární heslo, které přinesla některá ze stran ve své kampani: Třikrát a dost! Potřetí přichází v roce 2007 do Prahy přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobé oblíbeného Festivalu otrlého diváka. Snad je opravdu na čase skončit se špiněním sněhové bílého plátna v kině Aero cákanci z temných vod světové kinematografie, možná již vyhřezlo až moc vnitřností a vystříkalo mnoho tělních tekutin a jestli je někdo natolik úchylný, že točí hnusné filmy, ještě úchylnější je ten, kdo se na ně dívá. Všem těm, kteří by snad měli tu troufalost s předchozími řádky souhlasit, hlasitě vzkazujeme: „Dejte se na útěk! My jedeme dál.“
Festival otrlého diváka je zpět a bude se stále vracet, dokud nebude smetiště filmové estetiky zet prázdnotou (a toho bohdá hned tak nebude). Otrlí diváci ať se radují a ti méně otrlí, ať se nebojí a přijdou si ohmatat své limity. Úprk a pronásledování je jednou ze základních situací hororového žánru a také hlavním motivem naší festivalové znělky. Hlavní hrdinku zde v rolích hororových nestvůr pronásleduji známí čeští režiséři. Jdou po ní tvrdě a stejně tak půjdeme i my po vás, vážení diváci. Protože jsme vetší, našlápnutější a opět přinášíme to nejlepší v danou chvíli dostupné z filmového bahna (i v bahně se skrývá léčivá síla!). V našem kinosále narazíte na takové „skvrny“ světové kinematografie, jako je experimentální drsná erotika Richarda Kerna alias Hardcore Collection, nejpopulárnější japonský hororový režisér Takashi Miike se Otisk(ne) do vaší paměti, zmrazí vás kultovní italský černokněžník Lucio Fulci, nebudete věřit vlastním očím, až to před vašimi zraky rozjede mexická ikona El Santo a znalci žánru zamáčknou slzu dojetí při uvedení americké klasiky s velkým K - Domu na strašidelném návrší Williama Castla. Pro fanoušky vetřeleckých chuťovek je připravena exkluzivní předpremiéra (Krvavá hostina). „Béčkaři“ všech vyznání zase určitě ocení, že jsme na festival přizvali i spřízněnou tuzemskou akci a jistě si nenechají B-cult večírek ujít. O zpestření mezi projekcemi se postarají krátké filmové „pecky na solar“ a ti, kteří budou cítti, že projekce je nad jejich síly, naleznou přímo v kinosále útěchu v podobě „koutku srabů“. Ani letos nebudou chybět lektorské úvody, diskuze a zajímaví hosté.
Festival otrlého diváka se na vás řítí z temnot a kdo na to nemá, ať začne utíkat. Ale pozor, letos vám jdeme po krku! A ne každý má takové štěstí jako Sněhurka.
Celou přehlídku slavnostně zahájí pan Frédéric Temps, ředitel spřátelené akce L'Étrange Festival, probíhající v Paříži.

Bilance

Třetí ročník proběhl opět v měsíci březnu, přesně řečeno od 13. do 18. března 2007. Po předchozím ročníku se definitivně se ustálil na šesti dnech programu, který přinesl dvanáct titulů, z nichž některé byly promítnuty s reprízou.

Mediální ohlasy

Noticka na webu Studna.net, publikováno: 6. března 2007
Text na webu Aktuálně.cz, publikováno: 15. března 2007

Promo materiály

Programová brožura čtvrtého ročníku (.pdf)

 

 

Tak šel čas
 

18. ročník (2023)

Podzimní sklizeň 2022

17. ročník (2022)

Podzimní sklizeň 2021

Online nouzovka 2020/2021

16. ročník (2020)

Podzimní sklizeň 2019

15. ročník (2019)

Podzimní sklizeň 2018

14. ročník (2018)

20 let Aera: Otrlá neděle (2018)

Podzimní sklizeň 2017

13. ročník (2017)

Podzimní sklizeň 2016

12. ročník (2016)

Podzimní sklizeň 2015

11. ročník (2015)

Halloweenský speciál 2014

10. ročník (2014)

Dušičkový speciál 2013

9. ročník (2013)

8. ročník (2012)

7. ročník (2011)

6. ročník (2010)

5. ročník (2009)

4. ročník (2008)

3. ročník (2007)

2. ročník (2006)

1. ročník (2005)

 

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.