Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Don't dream it, be it!

„In another dimension with voyeuristic intentions well secluded I see all.“

Jak se chovat při Rocky Horror Picture Show aneb soubor doporučení a zápovědí pro publikum interaktivní projekce.

 

Kostým

„How I started to cry 'cause I wanted to be dressed just the same…“

Velmi vítaný je jakýkoli kostým ve stylu Rocky Horror Picture Show.

 

Propriety

Společně s touto brožurou obdržel každý návštěvník následující propriety určené k provedení jistého úkonu v patřičném okamžiku projekce.

Noviny

„There’s no sense in both of us getting wet.“

Přikryjte si jimi hlavu při písni There’s a Light (Over at the Frankenstein Place) v okamžiku, kdy se na plátně objeví barevný titulek „A nyní, vážení diváci, je čas schovat se před deštěm. Zakryjte si hlavu novinami.“

Frkačky

„Tonight, my unconventional conventionists,you are to witness a new breaktrhrough in biochemical research.“

Při vyvrcholení emotivního proslovu Dr. Frank-N-Furtera v jeho laboratoři oslavte jeho vědecký zápal spolu s Frankovými transylvánskými hosty troubením na frkačku. Ona památná chvíle bude na plátně ohlášena barevným titulkem „Podpořte Dr. Frank-N-Furtera troubením na frkačku.“

Konfeta

„In just seven days I can make you a man.“

Námluvy Dr. Franka-N-Furtera a jeho výtvoru Rockyho vyvrcholí tóny Mendelssohnova svatebního pochodu a oba „novomanželé“ se za skandování transylvánců odeberou do společné „svatební ložnice“. To je vhodný okamžik stvrdit slavnostní atmosféru vyhozením konfety a skadnováním (spolu s Transylvánci) slov „Rocky Rocky Ra Ra Ra“. Příslušná aktivita bude ohlášena barevným titulkem „Na oslavu novomanželů hoďte konfetu a skandujte Rocky Rocky Ra Ra Ra.“

A card for sorrow, a card for pain

„'Cause I've seen blue skies through the tears in my eyes“

Dvě karty, z nichž na jedné je napsáno slovo SORROW a na druhé slovo PAIN. Během písně I’m Going Home pronese Dr. Frank-N-Furter slova „cards for sorrow, cards for pain“. V tomto okamžiku vyhoďte nad hlavu nejprve kartu SORROW a následně kartu PAIN. Prosíme, abyste karty vyhazovali ve správném pořadí. V okamžiku, kdy máte karty vyhodit, se na plátně objeví titulky „cards for SORROW“ a „cards for PAIN“ a před samotnou písní titulek „Připravte si prosím karty SORROW a PAIN“.

Tampón

„All I know is down inside I'm bleeding.“

Během závěrečné písně Superheroes, jakmile Brad zazpívá slova „All I know is down inside I'm bleeding“, zachraňte ožehavou situaci tím, že mu hodíte menstruační tampón.

Pozor!!!

Kromě propriet, které jste obdrželi, prosíme nic dalšího nikam neházejte. Zejména důrazně prosíme, abyste neházeli v sále rýži ani jiné potraviny (hotdogy, tousty).
Propriety, které jste dostali, neházejte na pódium, do šaten ani do uliček kolem sedadel. Všechny tyto prostory potřebujeme uklizené kvůli hraní.
V případě porušení těchto pravidel budeme nuceni přerušit představení kvůli úklidu sálu.

 

Přípitek s Frankem

„To absent friends… and Rocky.“

Dr. Frank-N-Furter uspořádá pro své hosty večeři, která,ač sama není příliš bonhomie, obsahuje přípitek „Na nepřítomné přátele.“, k němuž se mohou připojiti diváci. Stačí povstanout, pozdvihnout číši (sklenici, kelímek, pet lahev), kterou máte zrovna po ruce, pronést s Frankem slova „To absent friends… and Rocky,“ přiťuknout si se svým sousedem či nejbližším Transylváncem, a napít se. K přípitku budete vyzváni titulkem “Pozdvihněte číše na počest nepřítomných přátel.“

 

Charles Gray tě potřebuje

„I would like, if I may, to take you on a strange journey.“

Britský herec Charles Gray (1928-2000) má za sebou celou řadu intenzivních filmových i divadelních rolí včetně bondovského padoucha Blofelda. Ve filmu Rocky Horror Picture Show ztvárnil roli vypravěče možná až příliš rozvážným způsobem. Dlouhé dramatické pauzy mezi jeho pečlivě volenými sentencemi je třeba vyplnit. A to je právě úkol pro vás.
Scény s postavou kriminologa v podání Charlese Graye jsou otitulkované v angličtině. Některé části titulků jsou označené VELKÝMI ČERVENÝMI PÍSMENY. Pasáže psané VELKÝMI ČERVENÝMI PÍSMENY neříká Charles Gray, ale budete je na něj volat vy – vždy v okamžiku, kdy Charlesova řeč dojde k příslušné pasáži psané VELKÝMI ČERVENÝMI PÍSMENY nebo pokud se na plátně objeví titulek, který je psaný celý VELKÝMI ČERVENÝMI PÍSMENY. Uvidíte, že Charles na vás bude reagovat.

 

…a celý svět bude znovu tančit Time Warp

„Let’s do the Time Warp again.“

Projekce se samozřejmě neobejde bez skupinového celosálového tančení legendárního tance Time Warp. Kroky vás naučíme přímo před začátkem projekce, nicméně už teď si můžete zapamatovat, že je to jen skok doleva a pak krok doprava, s rukama na bocích dejte kolena k sobě, ale je to až zhoupnutí pánve, ze kterého se dočista zblázníte – tak pojďme dělat time warp ještě jednou. Time Warp budeme tančit (překvapivě) během písně Time Warp a posléze znovu během závěrečných titulků.

 

 

Rocky Horror Picture Show

interaktivní projekce
- pokyny pro diváky
- shrnutí děje
- osoby a obsazení

nejbližší projekce
- 10. června 2023

from the vaults
- historie projekcí
- tenkrát poprvé

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.