Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Hřmot obřího plaza aneb teď poznáte Hadimršku

Originální název: Thunder of Gigantic Serpent
Anglický název: Thunder of Gigantic Serpent
Země a rok: Hongkong 1987
Režie: Charles Lee Chiu
Délka: 90 minut
Formát nosiče: DVD
Verze: český live dabing
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Sobota 11. března 2023 od 14.45
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč
 
Projekce: Neděle 12. března 2023 od 20.30 (vyprodáno)
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč
 
Projekce: Pátek 31. března 2023 od 20.30
Místo: kino Scala, Brno
Vstupné: 160,- Kč

Máloco dokáže navodit tak bezelstné divácké nadšení jako pohled na gumákovou potvoru, která demoluje kartonové modýlky velkoměstské zástavby. Zapomeňte na právem velebenou první japonskou Godzillu (1954). Tentokrát zaplujeme do smrdutých vod jejích bizarních a trashových variací z okolních zemí. V tchajwanském bezostyšně laciném pokusu King of Snake (sic!) (Král hadů, 1984) namísto obřího ještěra nebo mimozemského bubáka řádí gigantický plyšový had zavěšený na nezamaskovaných loutkovodičských drátech. Malá holčička tu totiž najde prototyp zvětšovacího přístroje, na který mají spadeno všehoschopní gangsteři a do něhož ona při hraní umístí svého hadího mazlíka. Premisa zavdává nejen ke kupě naivních trikových záběrů destrukce či vědy vymknuté kontrole. Dojde také na hromadu praštěných momentů s urputně přehrávající dívenkou, které měly bavit dětské publikum, ale také na řadu divokých přestřelek inspirovaných hongkongskými kriminálkami.

Tím ovšem výčet otrlých kvalit teprve začíná. Oné tchajwanské brakovky se totiž zmocnilo producentské duo Joseph Lai a Betty Chan. Jejich společnost IFD Films and Arts proslula frankensteinovským látáním dálnovýchodních žánrovek do fantasmagorických zběsilostí pro západní videopůjčovny. Jakých zábavných nížin může takové dílko dosáhnout, mohli návštěvníci Otrlce na vlastní vytřeštěné bulvy okusit v nonstop zhůvěřilosti Ninja hromobití. Podobně v případě Hřmotu obřího plaza osekané pasáže ryzích atrakcí výchozího snímku propojuje absurdní nový dabing s dotočenými scénami dalších akčních eskapád s třetiřadým kopálistou Pierrem Kirbym. Heslo „Všechnu moc imaginaci!“ nabývá v tomto případě zcela fantastických, nemyslitelných a úžasných rovin.

Lze dokonalost ještě povýšit? Rozhodně jí můžeme dát láskyplnou mateřskou hubičku v podobě živého dabingu od otrleckého Studia Kamarád ve složení Samantha Bifidus, Jíra Fostrá a Josef Vokurka.

 

18. ročník (2023)
- filmy / program

Thunder of Gigantic Serpent

Thunder of Gigantic Serpent

Thunder of Gigantic Serpent

Thunder of Gigantic Serpent

Thunder of Gigantic Serpent

Thunder of Gigantic Serpent

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.