Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak

Originální název: Howling II: Your Sister Is a Werewolf
Anglický název: Howling II: Your Sister Is a Werewolf
Země a rok: USA 1985
Režie: Philippe Mora
Verze: anglicky / české podtitulky
Délka: 91 minut
Formát nosiče: HD
 
Projekce: Sobota 28. října 2017 od 18:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč

Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak je asi jediný film v historii, ve kterém Jiří Krytinář zemře dvakrát. Lahodně nesoudné pokračování známého hororu Joe Danta Kvílení vlkodlaků se totiž v polovině osmdesátých let natáčelo v komunistickém Československu a do jeho štábu pronikl kromě Krytináře také třeba uvolněný Jan Kraus, prabába všech filmových babiček Valerie Kaplanová nebo propagátorka Sexy života Jitka Asterová. Děj se odehrává v Transylvánii, ale natáčel se v Českém Krumlově, který byl ve snímku překřtěn na vlkodlačí vesnici Vlkava. Chytlavou titulní píseň Howling nahrála dnes už (právem) zapomenutá novovlnní skupina Babel a živě ji nahrávala v pražském punkovém klubu Fučíkárna.
I kdyby se na téhle béčkové americké produkci tak důkladně neotiskly zlaté české ručičky, pořád by to byl film, který bychom na Festivalu otrlého diváka přivítali s otevřenou náručí. Hororový veterán Christopher Lee tu vystupuje jako protřelý vlkodlakobijec nahánějící nesmrtelnou vilnou vlkodlačí čarodějnici Stirbu, která sídlí právě v transylvánské Vlkavě obklopená lykantropickými nohsledy. Nebojácně absurdní vyprávěnka nabízí milovníkům filmového odpadu nejeden esteticky stimulující okamžik. Jen málo snímků se například takhle odvážně pouští do explicitního zobrazování vlkodlačí erotiky s celotělně ochlupenými protagonisty. U žádného jiného filmu zkrátka dramaturgové Festivalu otrlého diváka nepocítili takovou hrdost nad tím, že jsou Češi. Na 28. října to byla naprosto jasná volba.

 

Podzimní sklizeň 2017
- filmy / program

Kvílení vlkodlaků II

Kvílení vlkodlaků II

Kvílení vlkodlaků II

Kvílení vlkodlaků II

Kvílení vlkodlaků II

Kvílení vlkodlaků II

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.