Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Takový byl Festival otrlého diváka 2020

Úvodní slovo

Říká se, že každý chce přijít do nebe a nebe nezná vyvolených. Nahradíme-li slovo „nebe“ slovy „Festival otrlého diváka“, je nasnadě očekávat, že se i letos v kině Aero sejdou všichni, kteří touží po tom, aby zažili jisté povznesení, možná až osvícení. A zároveň je víc než pravděpodobné, že se v programu objeví filmy, které jsou právem i neprávem opomíjené, ale díky otrlým dramaturgům i ony dojdou naplátnovzetí a dostanou šanci zazářit jako hvězdy na potemnělém nebi mainstreamové kinematografie.
Otrlec si letos vzal na paškál vědečtější verzi téže lokace, kosmos, a to navzdory tomu, že se s vesmírnou tématikou v poslední době zdánlivě roztrhl pytel. I nechť, naše přehlídka je už léta proslulá tím, že ráda protřepává pytel a nabízí svým divákům lahodné drobky, co zůstaly zamotané mezi chuchvalečky prachu v jeho nejzazších vrásách.
Nejinak tomu bude i letos, kdy z pytle vyletěly i poslední Hvězdné války, svět ohrnul nos a mlsně se olízl v předtuše solidního zákusku. Čokoládovna Otrlion už nalila do formičky hořkosladkou směs pozapomenutých a zcela zapomenutých filmových drobků a drobů z vnějšího vesmíru, okořenila exotickými pikantériemi z Asie, proložila vrstvičkou ověřených piškotků mexické provenience a výcucem z filmové jímky, zasypala drobenkou z čerstvějších i uzrálejších hororů z různých koutů světa, zakápla nakyslým péčkem, ozdobila interaktivní třešničkou a už se jenom těší, až se kino Aero provoní pořádně vypečenou přehlídkou pro filmové labužníky.
Pevně doufáme, že se z dvorku, baru a sálu kina Aero stane jeden bezpečný vesmírný koráb s plnou penzí, v němž ve společnosti dalších dychtivých dobrodruhů a objevovatelů nových filmových dimenzí bezpečně proplujete mlhovinami děsu a hrůzy, vesele z okénka zamáváte neznámým WTF-planetkám, úspěšně se vyhnete řítícímu se spermatoidu, a kde si pohodlně najdete svou vzduchovou komůrku, až se budete zajíkat smíchy u simultánně dabovaných projekcí.
Zkrátka a dobře, mohl by nás čekat ročník, jehož sláva hvězd se dotkne. Ale to už je teď hlavně na vás, milí otrlí diváci. Potěší nás, když každý z vás po odchodu z kina špitne někomu třebas i úplně cizímu do ucha: „I’ve seen things you people wouldn’t believe.“

Bilance

Šestnáctý ročník Otrlce vyhřezl v úterý 3. března 2020 v jeho domovském pražském kině Aero, a než se z dálav otrlého kosmu vrátil zpět na Zemi v neděli 8. března, přinesl divákům šetnáct programových lahůdek.
Hlavní program v Aeru se stihl odehrát v plné šíři a stal se tak jednou z posledních akcí, po které nastoupila opatření omezující kapacitu diváků spojená s pandemií nového koronaviru. Nicméně tato opatření a záhy nastolené zavírání kin spojené s celorepublikovou karanténou se dotklo regionálních ozvěn, které měly proběhnout v navazujících víkendech v březnu v Brně, Hradci Králové a Olomouci.

Fotky

Výběr toho nej na Facebooku kina Aero
Den první na Facebooku kina Aero
Den druhý na Facebooku kina Aero
Den třetí na Facebooku kina Aero
Den čtvrtý na Facebooku kina Aero
Den pátý na Facebooku kina Aero
Den šestý, závěrečný na Facebooku kina Aero

Promo materiály

Tisková zpráva k 16. ročníku přehlídky (pdf)
Plakát 16. ročníku (jpg)

 

 

Tak šel čas
 

16. ročník (2020)

Podzimní sklizeň 2019

15. ročník (2019)

Podzimní sklizeň 2018

14. ročník (2018)

20 let Aera: Otrlá neděle (2018)

Podzimní sklizeň 2017

13. ročník (2017)

Podzimní sklizeň 2016

12. ročník (2016)

Podzimní sklizeň 2015

11. ročník (2015)

Halloweenský speciál 2014

10. ročník (2014)

Dušičkový speciál 2013

9. ročník (2013)

8. ročník (2012)

7. ročník (2011)

6. ročník (2010)

5. ročník (2009)

4. ročník (2008)

3. ročník (2007)

2. ročník (2006)

1. ročník (2005)

 

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.