31.1.2015
V březnu na viděnou

Již za pár týdnů bude opět údajně brakuvzdorné kino Aero pokořeno záplavou pokleslé zábavy, kterou budou následně nakažena i další kina v té naší zemákovské kotlince v srdéčku Evropy. Na program i nový web se můžete těšit kolem půlky února.

zobrazit všechny aktuality...

11. ročník

Hlavní program:
3. - 8. března 2015
kino Aero, Praha

Regionální repete:
březen 2015
kino Scala, Brno
bio Central, Hradec Králové
(data upřesníme)


Makáme na tom

Vedle programu, který už máme takřka uzavřený, pracujeme také na novém webu. Obojího se dočkáte v půlce února.

Přehlídka filmové (ne)estetiky

Všechno znáte? Všechno jste viděli? Nenechte se mýlit...

Festival otrlého diváka je příležitost pro filmy, které se vymykají standardním normám filmové estetiky a nárokům běžného filmového diváka. Myšlenka uspořádat přehlídku filmů, které překračují hranice "dobrého vkusu", vznikla v souladu s novou tendencí filmové kritiky a vědy chápat světovou kinematografii v celku a nikoliv pouze jako jistý reprezentativní ale též omezený výsek skládající se z jmen všeobecně slavných tvůrců a jejich snímků.

Festival otrlého diváka přináší především filmy, které svým vlastním, většinou velmi kontroverzním, stylem exploatují citlivá témata lidské společnosti jako násilí, sexualita a normy lidského chování. Festival otrlého diváka překračuje hranice běžné divácké filmové zkušenosti a přináší unikátní možnost sdílet představy filmových tvůrců, kteří vidí svět a filmové umění trochu "jinak", než je zvykem.
zpět   |   nahoru   |   domů
© 2007 kino Aero, realizace nextWEB                                               administrace