Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Rocky Horror Picture Show

Originální název: The Rocky Horror Picture Show
Anglický název: The Rocky Horror Picture Show
Země a rok: Velká Británie, USA 1975
Režie: Jim Sharman
Verze: anglicky
Délka: 100 minut (film) + cca 20 minut úvod a dojezd
Formát nosiče: HD
 
Aktuální projekce: Sobota 10. června 2023 od 19:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 330,- Kč
vstupenky zakoupíte přes web Kina Aero
 
Poznámka: Před návštěvou projekce se seznamte s pokyny pro publikum, případně i s dějem filmu, pokud by vám dělala nepřítomnost českých titulků potíže.

Kinematografie má řadu nejrůznějších kultů, kde filmy překračují rovinu pouhého jednorázového zážitku a stávají se pro své vyznavače životním stylem i ekvivalentem náboženství. Ve společnosti povětšinou rigorózních vyznání typu Star Wars či Star Trek ční jako bizarní úkaz hrdě přízemní oslava výstřednosti Rocky Horror Picture Show, jejíž projekce připomínají karnevalový rej. Tato filmová adaptace obskurního muzikálu při svém prvním uvedení v roce 1975 zoufale propadla. Na druhou stranu se nelze divit, že široké publikum zůstalo lhostejné vůči bláznivé báchorce podbarvené chytlavými songy s dekadentními texty a vzdávající hold prostopášnosti i naivním brakovým snímkům fantaskních žánrů. A to nemluvě o pokušitelském vyprávění, kde vystupují s nakažlivým elánem ztvárněné postavy jako poťouchlí mimozemšťané z planety Transsexuál v galaxii Transylvánie, šílený bonvivánský vědec, jeho adonisovský výtvor či slušňácký snoubenecký pár, který hrou osudu padne do tenat nestoudnosti. Až později během půlnočních promítání začal snímek sbírat zástupy uhranutých konvertitů. Z odvázané atmosféry těchto projekcí se zrodila tradice interaktivního zapojení publika a především shadowcastu – živého přehrávání filmu před plátnem současně s projekcí. Početný seznam praktikujících světových farností tohoto kultu se v roce 2015 díky ansámblu Festivalu otrlého diváka a jeho přátel konečně rozrostl i o naší středoevropskou kotlinku. Každá pravá víra žádá opakování a připomínání, a tak se i český shadowcast vrací. Ať už patříte mezi oddané vyznavače či váhavé zvědavce, vyslyšte moto filmu „Don’t dream it, be it“ a nenechte si ujít možnost vidět i prožít Rocky Horror Picture Show opravdu s plnou parádou.

 

Rocky Horror Picture Show

interaktivní projekce
- pokyny pro diváky
- shrnutí děje
- osoby a obsazení

nejbližší projekce
- 10. června 2023

from the vaults
- historie projekcí
- tenkrát poprvé

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

Rocky Horror Picture Show

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.