Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Hypnotická bulva

Originální název: The Hypnotic Eye
Anglický název: The Hypnotic Eye
Země a rok: USA 1960
Režie: George Blair
Délka: 78 minut
Formát nosiče: DVD
Verze: anglicky / české titulky
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Úterý 1. března 2022 od 20.30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 160,- Kč (koupit přes online systém kina Aero)

S promítáním Hypnotické bulvy se vám naježí všechny vulvy! Zveme na unikátní interaktivní projekci snímku, který byl jako jediný svého druhu natočen ke kurióznímu účelu: zhypnotizování diváctva. Při vstupu do sálu od nás obdržíte speciální pomůcky a o zbytek se už postará samotný film, a to díky zvláštní technice zvané HypnoMagic. Ta byla pro natáčení vyvinuta ve spolupráci s odborníky na hypnoterapii. Přesto kupříkladu plátek Variety po premiéře napsal, že Hypnotická bulva může být „svým způsobem nebezpečná“. Máte tedy pro strach uděláno?

Nečeká vás jen sladké mámení, jak by pravila Helenka Vondráčková, ale plnokrevný stylový horor říznutý noirem. Natočil jej béčkový zkušeňák George Blair, jenž mimo jiné spolupracoval na seriálovém Supermanovi. Hrdinou tohoto bijáku je však obyčejný detektiv Dave. Nebohému vyšetřovateli se na stole kupí divné případy mladých dívek, které se proti své vůli dopouštějí ohavných forem sebepoškozování. Jakmile ale jedna z kopretin přijde o život a do smrtícího nebezpečí se dostane i Daveova přítelkyně, vyšetřovatel má o zábavu postaráno. Hypnotická bulva kromě hypnózy davů vzbudila ve své době pozornost právě nepokrytě vypodobenými ženskými zohaveními. Dodnes ale překvapuje řadou pamětihodně natočených scén, a to především díky kameře Archieho R. Dazella (Malý krámek hrůz, Trip, Rodina Addamsova) a výpravě Davea Miltona (Dům na strašidelném návrší). Nebojte se zhypnotizovat strachem!

 

17. ročník (2022)
- filmy / program

Hypnotic Eye

Hypnotic Eye

Hypnotic Eye

Hypnotic Eye

Hypnotic Eye

Hypnotic Eye

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.