Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

After Blue (zatracený ráj)

Originální název: After Blue (Paradis Sale)
Anglický název: After Blue (Dirty Paradise)
Země a rok: Francie 2021
Režie: Bertrand Mandico
Délka: 127 minut
Formát nosiče: HD
Verze: francouzsky / české a anglické titulky
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Pondělí 28. února 2022 od 20.30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 160,- Kč (koupit přes online systém kina Aero)

Na zahajovací večer jsme si pro vás připravili nefalšovanou perlu současné kinematografie vyrvanou ze chřtánu té nejpodivnější škeble v hlubinách Mléčné dráhy. Novinku francouzského experimentátora Bertranda Mandica již promítala řada prestižních festivalů v čele s Locarnem, nenechte se ovšem tímto artovým pozlátkem ošálit. Snímek představuje nekompromisní psychedelickou jízdu, která směle osahává hranice našeho mrzce upatlaného vesmíru, a bude lahůdkou pro všechny otrlé jazýčky.

Futuristický děj After Blue se odehrává na stejnojmenné exoplanetě s panenskou přírodou, kam část lidstva přesídlila poté, co se Země stala téměř neobyvatelnou. Zdánlivý ráj je však vykoupen četnými oběťmi: životem v izolovaných komunitách bez moderních vymožeností a prakticky bez mužů. Jedinci bez vaječníků totiž tělesné změny vyvolané zdejší atmosférou nepřežijí. Divotvorným mimozemským světem žen nás provází Roxy (Paula Luna), odstrkovaná dívka na vrcholu pubertální zvídavosti ohledně vlastního těla, jakož i okolní flóry a fauny. Jednoho dne se hrdinka slituje nad ženou odsouzenou na smrt a naváže s trestankyní tajuplné pouto. Za trest je pak Roxy i se svou matkou (Elina Löwensohn) vyhnána z osady, dokud se nevrátí s mrtvolou obávané renegátky Kate Bush (Agata Buzek). Obě ženy tak ve snaze přežít putují prapodivnou krajinou, stávají se součástí milostného mnohoúhelníku a ve volných chvílích kouří halucinogenní housenky nebo se oddávají koupeli v míze lesního obra. Závěrečné střetnutí s Kate ovšem nelze oddalovat věčně.

 

17. ročník (2022)
- filmy / program

After Blue

After Blue

After Blue

After Blue

After Blue

After Blue

After Blue

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.