Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Zrzavý pasažér

Originální název: Uninvited
Anglický název: Uninvited
Země a rok: USA 1987
Režie: Greydon Clark
Délka: 93 minut
Formát nosiče: HD
Verze: český live dabing
 
Projekce: Sobota 30. října 2021 od 20:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 160,- Kč

Bylo nebylo, v jedné laborce na kraji města zas nedovřeli dveře a utekla jim infikovaná kočička. Čičiny se v dobré víře ujme rozjívená partička studentů, doštrachá ji na jachtu zámožného obšourníka a peklo na moři a na plátně může začít.
Film Zrzavý pasažér se snaží nahnat úlitby přes tři herecká esa v rolích postarších gangsterů. Na lodi se nám tak motá zralá televizní hvězda Alex Cord (Airwolf) smyslně mrskající knírem. Dále tu tajtrlíkuje zkušený filmový harcovník Clu Gulager (Návrat oživlých mrtvol), který vybaven umělým chrupem a jogurťáky blábolí z cesty. Trio završuje nezaměnitelný šedivák George Kennedy (Frajer Luke), jenž buď imrvére vymrmlává, nebo řve jak Tarzan. Ve společnosti spoře oděných mládežnických amatérů a srandovního vraždícího monstra jsou ale hereckým matadorům veškeré profesní zkušenosti a léta před kamerou platné jak mrtvému zimník.
Zatímco režisér Greydon Clark tento spektákl za búra svědomitě posílá ke dnu, povážlivými záblesky řemeslné zručnosti se tuto snahu pokouší sabotovat aspoň kameraman Nicholas Josef von Sternberg, syn režijního velikána Josefa von Sternberga. Zjevně za zpocenou čočkou dělá první poslední, aby aspoň jakž takž vyloudil hororovou atmosféru. Ale marná snaha nebohého kameramana stejně vychází vniveč, díky poctivému patlalství trikařů, kteří namísto děsivé zrzavé šelmy vytvořili zhůvěřilou chlupatou matrjošku od kontejneru. Překvapivě se mladý von Sternberg o svém angažmá na Pasažérovi už nikdy moc nechtěl vyjadřovat.
Béčkový (head)scratcher o nemocné micině, která kouše, saje a rdousí výhradně zlobidla, dotuníme trademarkovým simultánním dabingem naživo. Svoje kočičí jazýčky tentokrát rozmrská trio Bifidus – Fostrá – Vokurka. Tak vzhůru na palubu, drápky volají.

 

Podzimní sklizeň 2021
- filmy / program

Uninvited

Uninvited

Uninvited

Uninvited

Uninvited

Uninvited

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.