Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Verotika

Originální název: Verotika
Anglický název: Verotika
Země a rok: USA 2019
Režie: Glenn Danzig
Délka: 90 minut
Formát nosiče: HD
Verze: anglicky / české titulky
 
Projekce: Neděle 1. listopadu 2020 od 20:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 150,- Kč

Festival otrlého diváka má tu čest premiérově uvést v České republice jedno z nejpůvabnějších uměleckých selhání od dob Pokoje Tommyho Wiseaua či Ptákodemie: Děs a hrůza Jamese Nguyena. Postaral se o něj samozvaný král „horror punku“, zpěvák a textař kapely The Misfits, znalec dějin filmu a klasické hudby, podnikatel, okultista, mistr bojových umění, autor oplzlých komiksů – a nyní také filmový producent, režisér, skladatel, kameraman a herec: Glenn Danzig.
Nedoceněný všeuměl s nejušlechtilejšími úmysly zadaptoval svou komiksovou tvorbu do hororové antologie Verotika (rozuměj, složenina slov violent a erotic). A kromě vytouženého potlesku ke svému překvapení rozpoutal mezinárodní jatka vyhřezlých bránic nevěřícího diváctva. Skutečně málokdy se najde dílo, které až se zvrácenou důsledností filmařsky selhává v každém okamžiku. A to navzdory okatě proinvestovaným financím i urputné snaze jeho tvůrců, jíž se může rovnat pouze jejich nebetyčná nesoudnost. Trojice povídek měla být poklonou (mimo jiných) Mariu Bavovi, Georgesi Franjuovi či Davidu Cronenbergovi. Výsledkem je něco mezi namachrovaným metláckým videoklipem, kýčovitým softpornem a televizní estrádou v režii vyžilého Eda Wooda. Prasácky nonšalantní příběhy uvádí šestirukého snovače mordujícího lehké děvy; striptérku vynalézavě aplikující pleťové masky; a našinci dobře známou průkopnici lesbismu, Alžbětu Báthoryovou, s jejími slovutnými lázeňskými procedurami. Zkrátka jakostní fantasmagorie, kterou nelze nemilovat.

 

Podzimní sklizeň 2020
- filmy / program

Verotika

Verotika

Verotika

Verotika

Verotika

Verotika

Verotika

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.