Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Démonické větry

Originální název: Demon Wind
Anglický název: Demon Wind
Země a rok: USA 1990
Režie: Charles Philippe Moore
Délka: 98 minut
Formát nosiče: HD
Verze: live český dvouhlasý dabing
 
Projekce: Pátek 30. října 2020 od 20:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 150,- Kč
 
Projekce: Sobota 31. října 2020 od 18:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 150,- Kč
 
Poznámka: Na projekce s živým dabingem bude kapacita omezena na 200 míst, protože vám chceme zajistit co největší komfort a pohodlí. A vzhledem k oblíbenosti tohoto formátu uvedeme obě projekce naživo hned dvakrát během Podzimního speciálu. Abyste si mohli sednou na své oblíbené místo, předprodej je adresný. Ve chvíli, kdy se vyprodá 200 vstupenek na dané představení, bude předprodej ukončen.

Kdo seje větry, sklízí bouři. A režisér Charles Philippe Moore v roce 1990 zasel pořádně nasmrádlý severák. Béčkový horor o strašidelné boudě uprostřed mlhy husté tak, že by se dala krájet, je pozdní pokus vytřískat ještě nějaký ten kapitál z osmdesátkové módy démonických hororů jako Smrtelné zlo, Noc démonů nebo italští Démoni. Stvořil ale dílo soudržné asi tak jako zelenavé blitky, které se ve filmu neustále řinou z úst zlovolným démonům. Co se bude řinout z úst vám, přijďte otestovat na projekci, kde snímek uvidíte v jediné snesitelné formě – s živým simultánem v podání Kafilerie Zawadské a Immanuela Lubrikanta. Film o partě přátel uvězněných ve strašidelné chajdě naprosto ignoruje základní pravidla scenáristiky a místo toho na diváky v hutných intervalech vypouští dusivé opary hrůzyplných (nebo častěji groteskních) výjevů plných démonů s mokvavě rozkydlými obličeji, gore smrťáků, zlotřilých dětí proměňující lidi v panenky a dalšího těžkotonážního bizáru. Něco nám říká, že při téhle projekci bude třeba v sále pravidelně větrat.

 

Podzimní sklizeň 2020
- filmy / program

Démonické větry

Démonické větry

Démonické větry

Démonické větry

Démonické větry

Démonické větry

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.