Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

Originální název: Santo vs. la hija de Frankestein
Anglický název: Santo vs. Frankenstein's Daughter
Země a rok: Mexiko 1972
Režie: Miguel M. Delgado
Verze: španělsky / anglické titulky
český simultánní překlad Pana Akuráta
Délka: 97 minut
Formát nosiče: DVD
 
Projekce: Úterý 28. února 2017 od 18:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč

Mexický wrestler Santo je po třiceti letech oslnivé kariéry neustále při síle a navíc jako by vůbec nestárnul. To nedává spát doktorce Fredě Frankensteinové, která se pustí do zkoumání vzorku jeho krve. A skutečně se jí díky němu brzy podaří objevit zázračné omlazující sérum. Má to ale jeden háček – jeho účinek je dočasný, a tak je třeba neustále od Santa získávat novou krev. Maskovanému hrdinovi se ale příliš nechce být dobrovolnou krevní bankou. Paní doktorka tedy unese jeho snoubenku Normu, aby hrdinu vlákala do pasti. Do ní je totiž Santo zamilovaný až po uši. Ty sice nejsou pod jeho stříbrnou maskou za normálních okolností vidět, ale Santo v milostném oblouznění v tomto díle dokonce před svou milou jednou odhalí svou tvář. Podruhé mu pak masku násilím serve vilná doktorka Freda, načež je Santovou krásou očarována až k polibku.
Nové Santovo dobrodružství obsahuje pouze dvě kratší scény zápasu v ringu. Těšit se ale můžete na dvě „uměle“ vytvořená monstra – gorilího muže Truxóna, který ve své době byl v Mexiku známou cirkusovou atrakcí, a Gerarda Zepedu alias Ursuse neboli hrajícího trpaslíka. O dobové slávě luchadorských filmů se Santem vypovídá také fakt, že tento díl snímal kameraman Raúl Martínez Solares známý především díky spolupráci s Luisem Buñuelem a celý film byl natočen v nejmodernějších mexických studiích Churubusco za využití nejlepší tehdejší techniky. Přesto se nemusíte bát, že by toto Santovo dobrodružství bylo byť o píď méně zhůvěřilé než ta předchozí.

 

13. ročník (2017)
- filmy / program

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.