Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Pán jeskyně

Originální název: The Dungeonmaster
Anglický název: The Dungeonmaster
Země a rok: USA 1984
Režie: Dave Allen, Charles Band, John Carl Buechler, Steven Ford, Peter Manoogian, Ted Nicolaou, Rosemarie Turko
Verze: live dabing Imanuela Lubrikanta, Josefa Vokurky a Kafilerie Zawadské s vokály Samanthy Bifidus
Délka: 78 minut
Formát nosiče: HD
 
Projekce: Sobota 15. října 2016 od 20:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč

Odvěký boj dobra se zlem na sebe v průběhu věků bral nejrůznější podoby. V žádné jiné éře než v osmdesátých letech minulého století ale nemohl v hodném táboře stanout vysportovaný počítačový programátor a jeho snoubenka, instruktorka aerobiku, zatímco v opačném rohu se tyčila monumentální postava démonického čaroděje z pekel, který našeho hrdinu nechává projít sérií úkolů od automobilové honičky v postapokalyptické poušti po návštěvu koncertu heavymetalové skupiny W.A.S.P.
Producent Charles Band, který o pár let později dohlížel nad tvorbou legendárního Re-animátora, ve filmu Pán jeskyně shromáždil všechno, co bylo v polovině osmdesátek prudce in a ukuchtil z toho takový dort, že by na něj i pejsek s kočičkou hleděli s vražednou závistí. Povídkový snímek režírovaný celkem sedmi režiséry vypadá, jako kdyby Příručku pána jeskyně dostalo do ruky hyperaktivní dítě poblázněné osmdesátkovou popkulturou. Film těží z dobových fantasy videoher i RPG her na hrdiny, ale pokukuje i po teenagerských vyvražďovačkách, Hvězdných válkách, trikových filmech Raye Harryhausena, zombie hororech a mnohém dalším. Epickou bitvu člověka programátora a pekelného Pána jeskyně naživo z pódia simultánním překladem doprovodí zmateně zlý Josef Vokurka a zákonně dobří Immanuel Lubrikant a Kafilerie Zawadská. Hudebně zábavný vstup zajistí Samantha Bifidus a o plnočelnou nahotu se postará Jíra Fostrá. Na tohle tažení vám desetistěnná kostka a čtverečkovaný papír stačit nebudou.

 

Podzimní sklizeň 2016
- filmy / program

Pán jeskyně

Pán jeskyně

Pán jeskyně

Pán jeskyně

Pán jeskyně

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.