Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Černý růže

Originální název: Black Roses
Anglický název: Black Roses
Země a rok: Kanada, USA 1988
Režie: John Fasano
Verze: anglicky / české podtitulky
Délka: 84 minut
Formát nosiče: HD
 
Projekce: Sobota 15. října 2016 od 18:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč

Je heavy metal zmatené zlo, nebo zákonné dobro? Patří do maloměstských kulturáků, nebo by ho odsud měli bohabojní občané hnát svinským krokem? A co na to Walt Whitman? Přesně tyhle otázky si klade řízná kanadská metalspoitation Černý růže. Do městečka Mill Basin totiž míří věhlasná metalová kapela Černý růže a zatímco místní teenageři stojí fronty na jejich koncert, rodiče sepisují petice a kropí vše kolem svěcenou vodou. Nikdo z nich ale netuší, že Černý růže jsou doopravdy ve spojení se silami temnějšími než barva na vlasy, kterou používá Alice Cooper.
Blouznivá agitka o boji středoškolského učitele poezie s metalovými pekelníky je dílem režiséra a tvůrce halloweenských masek Johna Fasana, který s bizarním žánrem metalsploitation (do nějž patří i divákům podzimních otrlých speciálů dobře známé filmy Koledu, nebo něco provedu a Smrtgasmus) nekoketoval poprvé – měl v té době už za sebou dvě spolupráce se sošným kanadským bodybuilderem a metalistou Jonem Mikl Thorem. V Černých růžích ale Thora vyměnil za celou fiktivní kapelu rekrutovanou zejména ze skupiny King Kobra. Kromě jejich písní ovšem ve filmu zazní i songy těch nejnatupírovanějších legend osmdesátkového hair metalu jako Lizzy Borden nebo Tempest.

 

Podzimní sklizeň 2016
- filmy / program

Černý růže

Černý růže

Černý růže

Černý růže

Černý růže

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.