Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Poslední drak

Originální název: The Last Dragon
Anglický název: The Last Dragon
Země a rok: USA 1985
Režie: Michael Schultz
Verze: live český dabing
V českém znění: Pan Akurát, Samantha Bifidus, Jíra Fostrá, Immanuel Lubrikant, Josef Vokurka, Kafilérie Zawadská
Délka: 108 minut
Formát nosiče: HD
 
Projekce: Pátek 11. března 2016 od 20:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč
 
Projekce: Pátek 18. března 2016 od 20:00
Místo: kino Scala, Brno
Vstupné: 120,- Kč

Přijměte pozvání do hudebního klubu Sedmé nebe, kde to roztáčí Laura a její draci. Do této trendy společnosti se pokouší proniknout i bezskrupulózní mafián Eddie přesvědčený o tom, že je nejlepší DJ měnič pod sluncem. Naštěstí je zde také dušínovsky čistý praktikant bojových umění Bruce Leroy. Než ale hrdina získá princeznu a dojde kýženého osvícení, bude muset poměřit síly s šógunem Harlemu, ale také nahlédnout, že pořádný mistr nemá být jurodivý (a)sketa z kung fu filmů, ale borec, který do toho umí bušit. Poslední drak není film, nýbrž úkaz, k němuž bychom stěží hledali ekvivalent. Koncept televizní estrády se zde proplétá s prvky sitcomů, blaxploitation a mládežnických bojových filmů typu Karate Kid. Záměrně nadsazený projekt iniciovaný zakladatelem legendárního pop soulového labelu Motown, Berrym Gordym, překvapivě přináší upřímnou poctu Bruci Leemu, byť zabalenou v hávu fantasmagorického pastiše, jehož základním stylovým principem je cartoonová karikatura. Tu aplikuje nejen na schémata bojových filmů ale také na stereotypy o namistrovaných macho klátičích, prostořekých ghetto boys i bílých mužích, kteří umějí skákat leda tak jako Češi.
Aby mišmaše a transkulturního přepisování nebylo málo, zvolili jsme si tento skrytý klenot popkultury za platformu pro otrlý live dabing. České znění po vzoru dabingové praxe rané VHS distribuce pro vás připravili Pan Akurát, Jíra Fostrá, Immanuel Lubrikant, Josef Vokurka, Kafilérie Zawadská a samozřejmě i Samatha Bifidus, jejíž hlasivky prověří zdejší soundtrack ikonických fláků made in Motown.

 

12. ročník (2016)
- filmy / program

Poslední drak

Poslední drak

Poslední drak

Poslední drak

Poslední drak

Poslední drak

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.