Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Chlemtám tvou krev

Originální název: I Drink Your Blood
Anglický název: I Drink Your Blood
Země a rok: USA 1970
Režie: David Durston
Verze: anglicky / české podtitulky
Délka: 84 minut
Formát nosiče: DVD
 
Projekce: Pátek 11. března 2016 od 22:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 120,- Kč

Málokterý film v sobě shrnuje všechna témata, kterým jsme se posledních pár let na Otrlci věnovali, tak efektně jako americká nezávislá gore exploatace Chlemtám tvou krev. Odehrává se na americkém venkově a vystupuje v něm skupina potulných hippíků, ze kterých se vyklubou uctívači Satana. Zlomyslná belzebubova partička nadopuje dědečka malého Péti LSD a když to desetiletý chlapec vidí, rozhodne se na oplátku nakazit uctívače Antikrista vzteklinou. Odebere proto injekcí krev nakaženému psovi a napíchá ji do masových koláčků. Epidemie se ale nezvedenému klučinovi brzy vymkne z kontroly.
Chlemtám tvou krev je hodně raný příklad gore filmu, což je žánr, který spoléhá na explicitní a ve své době šokující obrazy násilí a groteskní fyzické destrukce. Ve šlépějích kmotra gore filmu Herschella Gordona Lewise ovšem snímek Davida E. Durstona kráčí i tím, že je to velmi laciná, nechtěně komická a výsostně exploatační podívaná. Durston jako by se snažil na malém prostoru nashromáždit co nejvíc skandálních, kontroverzních a provokativních témat – drogy, satanismus, hippies, těhotenství, upjatá venkovská morálka, dítě, které páchá zlo, paranoia z rasových menšin (mezi členy satanistického kultu je jeden černoch a jeden indián). Nic není pro Durstona dost velké tabu, aby to po vzoru pejska a kočičky nepřidal do svého vzteklého filmového masového koláčku. Najdete i vy odvahu odkoukat toto dílko, o kterém se v traileru praví, že se vám z něho srazí krev?

 

12. ročník (2016)
- filmy / program

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev

Chlemtám tvou krev

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.