Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

O nás

Otrlost ve vztahu k filmům může mít mnoho podob. Zatímco pro někoho představují vrchol hnusu scény extrémního násilí, pro jiné jím může být absolvování dutého kýče v pořadech hlavního vysílacího času místních televizních stanic. Na Festivalu otrlého diváka pojímáme otrlost takřka v celé její šíři – vyhýbáme se pouze masově zaměřené produkci, která je běžně dostupná v televizi a kinech, protože na tu nemáme žaludek. Naopak v programu najdete nejen moderní, klasické i zapomenuté horory nebo krváky proslulé svou šokantností či působivostí, ale také brak všeho druhu v jeho nejbláznivějších i nejambicióznějších podobách. Dalšími klíčovými termíny přehlídky jsou camp, pokleslost, nevkus, nesoudnost, kýč, exotika, béčka, céčka, péčka, zetka a především zábava.
Jít na Festival otrlého diváka neznamená jen vidět film na velkém plátně. K nám se chodí na unikátní zážitky. Málo co se vyrovná tomu, když člověk společně se stovkami dalších lidí v sále prožívá intenzivní horor či zhůvěřilý osmdesátkový akčňák. Ale co teprve, když začne monstrum řádit přímo v sále. Kde jinde dostanete k nezáživnému bijáku přímo v sále frťana na posilněnou nebo si spolu s hrdiny na plátně zakousnete do pochoutky ze zmutovaných kuřátek? Otrlec také zůstává poslední výspou simultánního překladu. Vybrané projekce doprovází nezaměnitelný projev i zpěv dvorní národní umělkyně řečené Samantha Bifidus, případně kvůli genderové vyváženosti doplněné neméně zdatným Josefem Vokurkou či Panem Akurátem.
Cinefilie otrlých diváků nemá podobu zbožné adorace a tichého ustrnutí, kino se naopak má otřásat salvami smíchu či zděšenými výkřiky, což rádi všemožnými interaktivními prostředky přiživujeme. Stejně obrazoborecký přístup pak festival zaujímá i k filmové matérii. Byť se neštítíme promítání z 35mm kopií nebo v HD kvalitě, pro kouzlo nostalgie a unikátní atmosféru projekce občas sáhneme po formátech jako je VCD či ojetá VHS, kde místo závěrečných titulků naskočí záznam fotbalu. Festival otrlého diváka není na rozdíl od jiných akcí poplatný politickým tlakům, sebeprezentačním tendencím zahraničních velvyslanectví či kulturních institucí, nezacpává huby prodejným publicistům opulentními rauty a nemá zavděčovací akce pro sponzory. Jak napovídá název přehlídky, zodpovídá se pouze svému publiku, které je zváno na závěrečný tematický raut.

Kontakty

Festival otrlého diváka
info@otrlydivak.cz
Facebook
YouTube

Kino Aero
Biskupcova 31
Praha 3
130 00
tel: 271 771 349
fax: 224 947 566
info@kinoaero.cz

 

PODZIMNÍ SKLIZEŇ

28. října 2017
kino Aero, Praha

14. ROČNÍK

Hlavní program:

březen 2018
(datum upřesníme)
kino Aero, Praha

Regionální repete:

březen 2018
(datum upřesníme)
kino Scala, Brno
Bio Central, Hradec Králové

ROCKY HORROR PICTURE SHOW

2017 (datum upřesníme)
kino Aero, Praha

vstupné a rezervace

Facebook
YouTube

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.